سلامت روان
0

چگونه می توانید شادی ( یا صلح ) را در مواقع سخت پیدا کنید؟

همه ما دوران سختی را در زندگی خود تجربه کرده ایم و یافتن شادی در این لحظات می تواند سخت باشد. اما، یافتن شادی حتی زمانی که همه چیز تاریک به نظر می رسد ممکن است. در اینجا چند نکته وجود دارد که چگونه می توانید در زمان های سخت شادی پیدا کنید:

1) مراقبت از خود را تمرین کنید – مراقبت از خود برای سلامت جسمی و روانی شما ضروری است. مطمئن شوید که وعده های غذایی سالم می خورید، خواب کافی دارید، به طور منظم ورزش می کنید و در صورت لزوم در محل کار یا مدرسه استراحت می کنید. انجام این کار به حفظ سطح انرژی شما کمک می کند تا قدرت عبور از موقعیت های سخت را با نگرش مثبت داشته باشید.

2) ارتباط با دیگران – کمک می کند تا در مورد آنچه که در حال تجربه کردن هستید با دوستان یا اعضای خانواده صحبت کنید که بهترین درک را از ما دارند. داشتن کسی که بدون قضاوت گوش کند می‌تواند باعث شود کمتر احساس تنهایی کنیم در مبارزاتمان که می‌تواند آرامش و امید به ارمغان بیاورد. علاوه بر این، ارتباط با دیگران به ما امکان می‌دهد تا ایده‌هایی برای استراتژی‌ مقابله ای به اشتراک بگذاریم که به طور بالقوه می‌تواند به بهبود ما کمک کند.

3) روی آنچه می توانید کنترل کنید تمرکز کنید – در زمان های چالش برانگیز، تمرکز بر روی هر چیزی که خارج از کنترل ما است آسان است، اما در عوض سعی کنید بر روی آنچه که کنترل داریم تمرکز کنید، مانند تعیین مرزها در مورد مدیریت زمان، روال های خودمراقبتی، و غیره. تغییر در طرز فکر فضای بیشتری را برای خلاقیت فراهم می کند و در عین حال به کاهش سطح استرس مرتبط با احساس غرق شدن توسط عوامل خارجی خارج از قدرت شخصی کمک می کند.

4) قدردانی را در چیزهای کوچک بیابید – ممکن است کلیشه ای به نظر برسد، اما قدردانی واقعاً راه درازی دارد! یافتن لحظات کوچک در طول هر روز که در آن قدردانی وجود دارد (یعنی سپاسگزار بودن برای دسترسی به دوش آب گرم، هوای تازه و غیره) کمک می کند تا همه چیز را در چشم انداز قرار دهید، به خصوص اگر آن تجملات کوچک قبلاً در دسترس نبودند. توجه به لحظه حال به جای ترس و نگرانی در مورد رویدادهای آینده فراتر از توان فرد، احساس رضایت را تشویق می کند.

5) زمانی را برای خود اختصاص دهید – هر چند وقت یکبار فقط برای خودتان وقت بگذارید و اجازه دهید فکر از هر گونه دغدغه ای که در خانه یا محل کار یا زندگی مدرسه با آن مواجه است، نفس بکشد. فعالیت‌های جذابی مانند خواندن کتاب/مجله/کمیک/تماشای فیلم/گوش دادن به موسیقی/بازی‌های ویدیویی و هر چیزی است که فکر شما را آزاد کند. حتی تمرینات ساده تمرکز حواس مانند یوگا و مدیتیشن، راه‌های عالی برای آرامش بخشیدن به ارتباط ذهن بدن با روح هستند و در عین حال اجازه می‌دهند تا وضوح در افکار ظاهر شود. با وجود هرج و مرج بیرونی که رخ می دهد، در نهایت منجر به صلح و هماهنگی درونی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *